констракта

Пронајдени се 22 резултати на тема „констракта“
Музика

Ја засени и Констракта – еве што и пишуваше на раката на придружбата на пејачката на сцената, оваа порака ја виде цела Европа (ФОТО)

Никогаш понапната не била атмосферата од вчерашното полуфинале на Евровизија каде се чекаше дали соседна Србија ќе влезе во финале,...
Музика

ОВА МИРИСА НА САБОТАЖА – еве како јутјуб ја преведуваше песната на Констракта додека пееше во живо, Србија на нозе по оваа неправда! (ВИДЕО)

Во синоќешното емитување на второто полуфинале на Евровизија на јутјуб, се случија низа грешки кога е во прашање преводот на српската...
Музика

КОНСТРАКТА СЕ ФАТИ ЗА ГЛАВА – еве што прво изговори на српски јазик откако се пласираше како последна во финалето на Евровизија (ВИДЕО)

Очекувано Србија се пласираше во финалето на „Песна на Евровизија“, а претставничка Ана Ѓуриќ – Констракта доби овации од публиката...
Музика

Констракта го воодушеви Израел, а со настапот ја „хипнотизираше“ публиката: „Штотуку победи на Евровизија“

Констракта првпат настапи пред странската публика и веднаш ги воодушеви сите. Ана Ѓуриќ Констракта ќе ја претставува Србија на овогодишната...
Познати

ЛУКАС ПРОГОВОРИ ЗА ДУЕТ СО КОНСТРАКТА: Откри нови детали за односот со овогодинешната претставничка на Србија на Евровизија!

Фолк ѕвездата Аца Лукас синоќа настапи на Златибор и по тој повод проговори за овогодинешниот претставник на Србија на Евровизија. Тој...
Познати

Констракта не му остана должна на Лукас: Ова никој не го очекуваше од неа, еве што му порача – не ја заборави ниту Сара Јо (ВИДЕО)

Ана Ѓуриќ, попозната како Констракта, победи во финалето на „Евровизија“ и со песната „In Corpore Sano“ ќе ја претставува Србија на „Евросонг“...