Константин Георгиески

Пронајдени се 23 резултати на тема „Константин Георгиески“
Општини

ВМРО-ДПМНЕ: Георгиески пред заминување сака да земе кредит од 5 милиони евра за раздолжување, а граѓаните ќе го враќаат идните 10 години

Веројатно малкумина од граѓаните разбраа дека во текот на вчерашниот ден во просториите на Општина Охрид се одржала јавна расправа...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ Охрид: Георгиески најде мнозинство за нови 17 вработувања на ДУИ во ЈП „Нискоградба“, но не најде за паркирањето

Вчерашната седница на Советот покажа уште една јавна сервилност на Георгиески кога е во прашање ДУИ, односно негова лична заложба како...
Општини

Донев: Георгиески ја поскапува водата за да ги покрие новите партиски вработувања во ЈП „Водовод“ Охрид

Во услови на економска криза и рецесија како и на намален обем на работа, градоначалникот Георгиески излегува со предлог за ново покачување...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Градот со СДСМ и Георгиески воопшто не е на правиот пат, а охриѓани се далеку од подобра иднина

Градоначалникот Константин Георгиески воден од желбата да биде главен партиски извршител во Охрид продолжува брутално да ја партизира...
Општини

Георгиески во Баку со поддршка на урбаната мафија и со неискрена намера за спроведување на препораките од УНЕСКО

Во пресрет на 43-та сесија на Комитетот за светско наследство на УНЕСКО во Баку каде што ќе се одлучува дали Охрид ќе се стави на листата...
Општини

По предлог на Константин Георгиески: Велгошти и Пештани нема да добијат фекална канализација, а Лескоец водоводни линии

Жителите на Велгошти и Пештани ќе почекаат за да добија фекална канализација, бидејќи по предлог на градоначалникот Константин Георгиески...
Општини

ВИДЕО: Се асфалтира каде ќе се стигне- Стравот од пораз ги натера СДСМ и Георгиески да не бираат средства за да дојдат до глас повеќе

Откако година и пол власта на СДСМ и Константин Георгиески ја поминаа во зимски сон и ништо што ветија не остварија, деновиве пред гласањето...