коњ

Пронајдени се 20 резултати на тема „коњ“
Хроника

Полицијата поднесе пријава против сопственикот на коњот кој се движеше во спротивна насока на автопат

Тетовската полиција ќе поднесе пријава за 53-годишник од градот чиј коњ без контрола се движеше во спротивна насока на автопатот Тетово-Скопје. Во...
Вести

Коњ трча во спротивна насока на автопатот Скопје –Тетово, неколку полициски патроли не можат да го сопрат (ВИДЕО)

Видео снимка од незауздан коњ кој со впрегната приколка трча во спротивен правец на автопатот Скопје – Тетово беше споделено синоќа...
Скопје

„Властите си ја префрлаат топката едни на други и не можат да решат проблем- неспособни сте и алчни по пари моќ и функција…мрш!“

Мртов коњ во средата околу полноќ лежеше до патеката на кеј кај мостот од Железничка кон саем, каде има диви ромски населби. На социјалните...