конгрес

Пронајдени се 54 резултати на тема „конгрес“
Вести

ВОА: Резултатите од изборите во Вирџинија и Њу Џерси се лош знак за Бајден пред изборите за Конгресот на САД во 2022 година

Републиканците победија во трката за гувернер на Вирџинија, додека во Њу Џерси загубија „за влакно“ и тоа не е добар знак за актуелниот...
Вести

Д-р Димитров по повод светскиот ден на здравјето: Драги колеги, внимавајте на Вашето здравје во вашата професионална работа, вие сте чувари на здравјето

Почитувани колешки и колеги, дами и господа Денес е 7-ми април интернационален ден на здравјето За жал славењето и честитките околу овој...
Вести

Функцијата на Шекеринска на нозе – се ближи конгресот во СДСМ, Заев интезивно работи за отстранување на Радмила од раководството?

Во СДСМ во последниов период се случува внатрепартиски раздор, како последица на досега латентните несогласувања со политиките што...
Вести

Го пријавил својот татко за упад во Конгресот: Емоции ги тргнав на страна и го направив тоа за што сметам дека е исправно!

Тинејџер од Тексас, Џексон Рефит го пријави својот татко дека учествувал во нападот врз Конгресот. По пријавата Гај Рефит е уапсен поради...
Вести

Голема веројатност дека Конгресот ќе му забрани на Трамп кандидатура за нов мандат како претседател, тврдат американски медиуми

Многу е веројатно дека американскиот Конгрес ќе му забрани на претседателот Доналд Трамп да се кандидира за втор мандат, јавија американски...