конго

Пронајдени се 23 резултати на тема „конго“
Вести

Враќање на смртоносната болест: Се појави нова епидемија, голем број мртви, можеби има неколку илјади инфицирани

Во новата епидемија на ебола во Конго починаа 49 лица , а уште две илјади се под надзор на доктор поради сомнение дека се заразени од опасниот...