конче

Пронајдени се 5 резултати на тема „конче“
Општини

Ристов: Конче добива нов изглед, реконструирани бројни улици и се започна проект за дигитализација на општинските услуги

„Заради ветувањето во предизборието и функционирањето на партијата, а секако и од поддршката на граѓаните на Општина Конче која ни...
Вести

Мицкоски на средба со жителите на Конче: Бесперспективноста и игнорирањето од владата се работите кои го зголемуваат нивниот револт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, по Струмица теренската посета ја продолжи во Конче каде имаше состанок со жителите и со Општинскиот Комитет...