компании

Пронајдени се 40 резултати на тема „компании“
Вести

Илон Маск изнесе теорија која стана вирална: 4 компании стојат зад Биткоинот, а слоговите на брендовите го докажуваат тоа?

Илон Маск (повторно) предизвика „хаос“ на социјалните мрежи по објавување на теорија на заговор околу Сатоши Накамото, што повторно...
Економија

ОВА Е РОКОТ: Компаниите кои не го исполниле условот со шестиот пакет антикризни мерки треба да ги вратат парите

Владата ги информира сите компании, кои добиле финансиска поддршка преку шестиот пакет на мерки, а кои не го исполниле условот за претворање...
Економија

Поради неправилности при увоз на мазут: 7 компании добија прекршочни пријави, документите доставени до Обвинителството

Анализата што ја направија државните институции за увозот на мазут покажа неправилности кај дел од компаниите увознички. Изречени...
Економија

Бектеши: Имињата на компаниите кај кои ќе се утврдат неправилности при увозот на мазут ќе бидат јавно објавени

Имињата на компаниите кај кои ќе се утврдат неправилности при увозот на мазут ќе бидат јавно објавени откако ќе завршат сите процедури....
Вести

Лоша бизнис клима и недоволна грижа од Владата: Странските компании наместо да реинвестираат во Македонија – одат во Србија

Странски компании кои веќе инвестирале во земјава, своите реинвестиции, наместо во Македонија, ги реализираат во соседна Србија. Во...