комити

Пронајдени се 27 резултати на тема „комити“
Вести

ПАРАДА НА ГОРДОСТА: Комити открија кога и како ќе ги дочекаме шампионите, Вардарци не можат да претпостават што ги чека во Скопје!

Никогаш не го потценувај СРЦЕТО НА ШАМПИОНОТ-порачуваат Комитите. -Парадата на Гордоста започнува со Собирот пред салата Јане Сандански...
Вести

Комитите со остра порака по уставните измени: Нашата мајка штотуку беше силувана од 81 манијак, сите ќе одговараат пред судот на народот!

Навивачката група Комити се обрати по гласањето на уставните измени. Тие со остра порака се обратија до пратениците кои гласаа ЗА. Нивната...
Вести

Заев се демантира за исказите за финансирање на протестите од руски бизнисмени: Тоа се искази на лица, кои се непотврдени!

Премиерот Зоран Заев е дециден дека нема потреба да достават  документи до грчките организации, што сакаат да направат истраги и да...
Вести

„Комитите“ од институциите побараа правда за Саздовски за никогаш да не се повторат убиства по македонските улици

Правда за прерано починатиот член на „Комити“, 21-годишниот Никола Саздовски, кој по неколкудневна кома предизвикана по физичкиот напад...