Комисија за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ

Пронајдени се 9 резултати на тема „Комисија за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ“
Вести

„За каков економски раст зборува СДСМ кога за време на нивното владеење се затворија 28.000 фирми, а средствата од Фондот за иновации се делат на луѓе блиски до власта?“

Дали лажната розова слика може да ја сокрие вистината за економијата?, прашуваат од комисијата за труд и социјална политика, демографија...
Вести

Комисија за труд и социјална политика на ВМРО – ДПМНЕ: Нови отпуштања и погрешни трудови политики на Владата на СДСМ!

Како да не ни беа доволни црните статистики на новозаболени и починати од Ковид-19 кои секојдневно ги преживуваме сите веќе цела година,...
Вести

Комисија за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ: На Македонија се потребни луѓе кои се докажале во својата професија, но уште повеќе квалитени и чесни луѓе

Комисијата за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека -ДОСТА Е! Комисијата за труд и социјална политика,...
Вести

„Поранешниот министер за труд и социјална политика Мила Царовска против сегашниот вицепремиер за економски прашања Мила Царовска“

Комисијата за труд и социјална политика на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишуваат дека поранешниот министер за труд и...
Македонија

Комисија за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е трета во светот со стапка на невработеност од енормни 44,7 проценти

По тригодишно молчење и освен скандали и афери не работење апсолутно ништо, гласноговорниците на власта во заминување денес, во очи...
Вести

Комисијата за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ одржа трибина на темата  „Младите во Македонија – се уште сум тука, а зошто би заминал ?

Денеска Централната Комисија за труд, социјална политика, демографија и родови прашања на ВМРО-ДПМНЕ одржа трибина во Скопје на тема ...
Вести

Комисија за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ: Министерката Царовска давала директорски решенија без соодветно факултетско образование

Комисијата за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку својот Фејсбук статус пишува дека министерката за труд и социјална...
Вести

Комисијата за труд и социјална политика на ВМРО-ДПМНЕ: Лицата со попреченост „изгубени во преминот наречен деинституализација“

Лицата со попреченост „изгубени во преминот наречен деинституализација“, ова денеска преку свој статус на Фејсбук го истакнуваат...
Вести

Комисија за труд и социјална политика: Покачувањето на минималната плата е популистички чекор во период кога СДСМ се поврзува со повеќе коруптивни случувања во државата

Покачувањето на минималната плата е популистички чекор во период кога СДСМ се поврзува со повеќе коруптивни случувања во државата....