комисија за образование и наука на вмро дпмне

Пронајдени се 10 резултати на тема „комисија за образование и наука на вмро дпмне“
Вести

„Царовска нема концепт како ќе се дојде до подобро образование, дополнително бришењето на предметот историја се случува кога се негира нашиот идентитет, јазик и историја“

Денешната прес конференција на министерката Мила Царовска, во која покрај неа, беа наредени и сите друди функционери од Министерството...
Вести

Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ првите 100 дена ги одбележа со катастрофални загуби во образованието

„100-те дена на Владата на СДСМ во образованието се карактеризираат со следните ЗАГУБИ: 1. Учебната година започна 1 месец подоцна. 2. Почетокот...
Вести

Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ до Царовска: Дали учебникот по македонски јазик се менува поради друга побуда или пари се во прашање?

Комисијата за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашува дали министерката Царовска го менува учебникот по македонски...
Вести

Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ: Очигледно СДСМ не го знае датумот на озаконување на македонскиот правопис

Комисијата за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ преку реакција до СДСМ истакнуваат дека очигледно нивната комисија не го знае датумот...
Вести

Комисија за образование и наука: МОН и градоначалничката ги излажаа граѓаните за реновирање на гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“ (ФОТО)

СДСМ и Заев ветуваа решавање на проблемот во тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“ со учениците кои ја следат наставата на македонски...
Вести

Комисија за образование на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ незаконски и со фалсификуван сертификат назначува директор на средно училиште

Комисијата за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ сподели статус на Фејсбук во кои пишува дека не запира епидемијата на незаконски назначувања...
Вести

Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ и Заев нема ништо од европски принципи за европско образование

Комисијата за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ денеска сподели статус на својот Фејсбук каде пишува дека со СДСМ и Заев нема ништо...
Вести

Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ: На прав пат не се излегува со насилство во училиштата во Македонија

Комисијата за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ објави статус на својот Фејсбук профил во кои пишува дека на прав пат не се излегува...