комисија за економија

Пронајдени се 3 резултати на тема „комисија за економија“
Вести

Комисија за економија: Во услови кога Владата не превзема мерки за спас на илјадници работни места, АВРМ отвора повик за нови

КАКОВ АПСУРД! ВО УСЛОВИ КОГА ВЛАДАТА НЕ ПРЕЗЕМА НИКАКВИ МЕРКИ ЗА СПАС НА ИЛИЈАДНИЦИ РАБОТНИ МЕСТА ВО ПОГОДЕНИТЕ СЕКТОРИ, АВРМ ОТВОРА...
Вести

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Заев се надминува самиот себе, најави драстично намалување на платите во целиот јавен сектор

Заев денес се надмина самиот себе! Во услови на неспособност да се справи со економските предизвици поради епидемијата од корона вирусот,...