Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ

Пронајдени се 18 резултати на тема „Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ“
Економија

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Нема да можете да ги изманипулирате граѓаните на овие избори со ветувања за плата од 30.000 денари!

Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил вчера сподели статус во кои го прашуваат СДСМ зошто просечната нето-плата...
Економија

Комисија за финансии на ВМРО-ДПМНЕ: Пад на македонскиот извоз за-5 проценти од јануари до октомври годинава, ова е најголем пад во последните 5 години

Комисијата на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил споделија статус во кои пишуваат дека македонската економија бележи пад на извозот...
Вести

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Оваа неспособна Влада скрати 53 милиони евра за образование и наука, па сега најавува затворање на факултетите

Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ преку својот Фејсбук профил споделија статус во кои велат дека оваа Влада ќе инвестира во човечки...
Економија

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Проблемот не е само во грешката на прогресивниот данок, проблемот е целата економска политика на Заев

Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку свој статус на Фејсбук пишува дека грешката не била само со воведување на прогресивното...
Економија

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги разочара, ограби и излажа пензионерите дека ќе ги зголеми пензиите!

Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека Заев ги ограбил, ги разочарал и ги излажал пензионерите дека...
Вести

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Целта на Заев е преку манипулации и популизам полесно да ги остварува своите лични интереси

Тешка манипулација е дека со ребалансот на Буџетот ќе се инвестира во човечки капитал, реагираат од Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ. Нивното...
Вести

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Ефектите од погубните економски политики на Владата на Заев излегуваат на површина!

Паѓа продуктивноста, се намалува конкурентноста. Ефектите од погубните економски политики на Владата на Заев излегуваат на површина!,...
Вести

Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Најавените кадровски промени во владиниот состав во делот на економските ресори само потврдуваат дека не чека тешка година

Најавените кадровски промени во владиниот состав во делот на економските ресори само потврдуваат дека не чека тешка економска година,...
Економија

Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ги чека тешка економска година, но најважно од се e што двоецот Заев- Аѓнушев блескаат!

Се влошува состојбата во преработувачката индустрија, велат од Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ. -Сите индикатори во преработувачката...
Вести

Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Заев наместо да преземе одговорност и да ги ослодоби институциите и економијата, продолжува да ја замајува јавноста со некакви економски остварувања

Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ преку социјалните мрежи потенцира дека аферата Рекет придонела за целосното разнишување на довербата...
Економија

„Македонската економија со оваа неспособна Влада е на сосема погрешен пат- до каде е спремен да оди Заев во своите манипулации?“

Македонската економија со Заев и оваа неспособна Влада е на сосема погрешен пат!, велат од Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ. -Просечната...