комисии на вмро-дпмне

Пронајдени се 28 резултати на тема „комисии на вмро-дпмне“
Вести

Комисии на ВМРО-ДПМНЕ: Дали ќе се активира гаранцијата и пеналите за доцнење на новиот трансформатор за блок 4 во РЕК Битола?

Комисиите на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашуваат дали ќе се активира гаранцијата и пенали за доцнење на нов трансформатор...
Вести

„За првпат во последните 70 години некој се фали со производни капацитети, а не изградил ниту еден производствен капацитет“

Продолжуваат бесрамните лаги на СДС. Не прекинува работата на фабриката за лаги на СДС и интензивните прес конференции, гостувања во...
Економија

Комисии на ВМРО-ДПМНЕ: За производство на струја не требаат лаги и празни ветувања, туку работа ум и трезвеност

Интегрален текст од Фејсбук објава на Комисии на ВМРО-ДПМНЕ: „ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СТРУЈА НЕ ТРЕБААТ ЛАГИ И ПРАЗНИ ВЕТУВАЊА, ТУКУ РАБОТА,...
Вести

„Лицемерието на СДСМ и ДУИ нема крај, ги уништија општините и јавните претпријатија, сега не сакаат да помогнат во време на енергетска криза“

Комисиите на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишуваа дека лицемерието на СДСМ и ДУИ нема крај, ги уништија општините и јавните претпријатија,...
Вести

Проект наспорти Реалност: Кружен тек во Струмица поставен неправилно со електрични столбови на сред пешачки патеки! (ФОТО)

КРУЖЕН ТЕК – ЕДНА ПОИНАКВА ПРИКАЗНА ПРОЕКТ наспроти РЕАЛНОСТ Прикачуваме слики од проектот како требал да биде поставен кружниот...
Вести

Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ: Доцна е за СДС и ДУИ да се сликаат пред мобилната лабараторија која не работи 3 години

Деновиве актуелна е аферата со сомнителниот квалитет на течните горивата и увозот на токсично масло место мазут. Многу институционални...
Вести

„Дали првиот човек на РКЕ Бислимоски вели дека годинава нема да дозволи зголемување на цената на струјата, само заради локалните избори на есен?“

„НЕЗАВИСНИОТ“ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА ЗА ЕНЕРГЕТИКА И ВОДНИ УСЛУГИ- МАРКО БИСЛИМОСКИ НЕ ПРЕСТАНУВА ДА ЈА ИЗНЕНАДУВА...
Вести

„Дали меѓународниот тендер за изградба на хидроцентралата чебрен ќе ја има истата судбина како и набавката на вакцини за коронавирусот?!“

ДАЛИ МЕЃУНАРОДНИОТ ТЕНДЕР ЗА ИЗГРАДБА НА ХИДРОЦЕНТРАЛАТА ЧЕБРЕН ЌЕ ЈА ИМА ИСТАТА СУДБИНА КАКО И НАБАВКАТА НА ВАКЦИНИ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ?! На...
Вести

Комисии на ВМРО-ДПМНЕ: 4 години не е решен проблемот со помошната механизација во РЕК Битола, а се трошат пари за помошна механизација од приватни фирми блиски до СДСМ

„Како се ангажира помошна механизација-автодигалки во РЕК Битола? Поминаа четири години откако сегашното раководство на СДСМ ја поништи...
Вести

Комисии на ВМРО-ДПМНЕ: Се подготвува ли страшно сценарио за комплетно исклучување на РЕК Битола од електроенергетскиот систем?!

Дали неспособната власт на СДСМ подготвува страшно сценарио за комплетно исклучување на РЕК Битола од мрежата на електроенергетскиот...