коментари

Пронајдени се 23 резултати на тема „коментари“
Вести

Граѓаните со бурни реакции по изјавата на Ковачевски: Намалете ги вашите плати и непродуктивните трошоци за да нема инфлаторен притисок (ФОТО)

По зголемување на минималната плата на 18.000 денари, синдикалните организации бараа скалесто зголемување на платите во јавниот сектор...
Вести

Богоев бетонира дрва и прави паркови на асфалт, додека кејот на Вардар е вистинска депонија – граѓаните му одржаа лекција на градоначалникот

Откако градоначалникот на Карпош Стефан Богоев преку статус на Фејсбук се пофали дека градел паркови, а ВМРО-ДПМНЕ било против истото,...
Вести

Социјалните мрежи зовреа за време на пречекот на вакцините: „Барем сол и механизација да донираа да го исчистеа снегот“ (ФОТО)

На граничниот премин „Табановце“ денеска пристигна првата пратка на вакцина против Ковид-19 донација од Србија, каде што на примопредавањето...
Вести

Коментари на социјалните мрежи-Царовска мета на критики: „Не e чудо што ги промени сите министерства кога лаже повеќе од нивниот лидер“

Низа негативни коментари и критики се појавуваат на социјалнита мрежа Фејсбук, односно на објавата на Канал5 телевизија, каде што во...
Скопје

Коментари на социјалните мрежи за Марин: „Направивте глупости и се фалите, пари исправте и калта што ја нанесовте остана ние да ја газиме“

Низа негативни коментари и критики  се појавуваат на социјалнита мрежа Фејсбук, односно на објавата на официјалната страна на општина...
Познати

Згодната Теодора ја запозна нејзината мајка со новото момче: Еве што кажува легендарната Гордана од „Задруга“ за идниот зет

Мајката на Теодора Џехверовиќ, Гордана, открива што мисли за нејзиниот иден зет, кошаркарот Нино Челебиќ. -Одврзани и се рацете за тоа...
Скопје

ФОТО: Граѓаните револтирани по укинувањето на мерките повикуваат на непослушност -„Дното го пробивте, укинете си ги мандатите“

Град Скопје денеска информираше дека од 12 часот се укинуваат вонредните мерки меѓу кои сe и бесплатниот јавен превоз и поскапениот паркинг,...
Вести

Социјалните мрежи вријат откако Филипче призна дека не ја вакцинирал внуката: „Оставка и одговорност, а не лажење“ (ФОТО)

Откако вчера министерот за здравство, Венко Филипче во интервју за Радио Слободна Европа изјави дека вакцинирањето на неговата внука...
Познати

Немојте да плукате по сопругот- Сека полуди и ги блокираше фановите на Инстаграм, а потоа и им се закани јавно поради овој детаљ (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ често споделува фотографии на која е со својот сопруг, Вељко, а често нејзините следбеници на социјалните мрежи...