командант хоџа

Пронајдени се 35 резултати на тема „командант хоџа“
Вести

Заев тврди дека Хоџа се повлекол зашто си ја сака државата, а тој јавно кажува оти не го интересира дали таа ќе постои или не (ВИДЕО)

Ние не сакаме да знаеме дали ќе постои или не оваа држава, дали оди напред или заостанува назад, се додека не постигнеме договор. Некој...
Вести

Заев не го интересира загриженоста на граѓаните и американска амбасада за именувањето на Командант Хоџа за советник

Реакциите и револтот од страна на граѓаните по именувањето на Џезаир Шаќири – алијас командант Хоџа за советник за безбедност и борба...
Вести

Советникот на Заев: Горд сум на јунаците од „Диво Насеље“ кои убија 8 и повредија 37 македонски полицајци (ВИДЕО)

Именувањето на Џезаир Шаќири, алијас Командант Хоџа за советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, не престанува да ја бранува јавноста. Во...
Вести

Стоилковски: Командант Хоџа чие име се поврзуваше со убиство на полициски службеник не смее да има допир со државни тајни

„Со степен државна тајна се класифицираат информации или материјали чие неовластено откривање или употреба би можело да им наштети...
Вести

Шаќири е на црната листа на САД, се бара со меѓународна потерница: Владата молчи околу условите по кои е вработен командантот на УЧК

Човекот може да помогне доколку се појават одредени екстремистички или радикални групи на територијата каде што живее, каде што го...