колорадо

Пронајдени се 9 резултати на тема „колорадо“
Вести

Пукање во Колорадо: Полицијата ја опколи продавницата во која е и напаѓачот, пристигнаа два хеликоптери брза помош (ВИДЕО)

Полицијата опколи продавница за храна во градот Болдер во американската држава Колорадо по пријава за пукање. За напаѓачот се верува...
Живот и стил

Ги фрлил мртвите тела на сопругата и децата: Таа ги задави нив, па јас ја убив неа – сведоштво за монструозноста

Кристофер Вот (33) од американската сојузна држава Колорадо кој е во истражен затвор под сомнение дека ја убил бремената сопруга и двете...