Колинда Грабар Китаровиќ

Пронајдени се 47 резултати на тема „Колинда Грабар Китаровиќ“
Познати

Се огласи Колинда два дена по дебаклот со Шпанија: Кога ќе прочитате што им порача миленичката од СП на фудбалерите ќе занемете (ФОТО)

Два дена откако Хрватска доживеа дебакл од страна на шпанската репрезентација (0:6) се огласи и претседателката Колинда Грабар Китаровиќ...
Фудбал

Ништо не е исто ако не се појави Колинда: Му честиташе на Модриќ, па цела нација зборува за неа и нејзиниот гест (ФОТО)

Лука Модриќ вчера вечерта беше прогласен за најдобар фудбалер во Европа, а честитките за оваа титула стигнуваат од сите страни. Капитенот...
Занимливости

Колинда е ѕвезда во Индија: Тие се убедени дека хрватската претседателка нема пари, па затоа сама кречи дома (ФОТО)

Веројатно ни самата хрватска претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ не знае дека е многу популарна во Индија и тоа на социјалните...
Познати

Хрватската нација бесна по Мундијалот удри по премиерот: Колинда го откажа летниот одмор поради тоа што и го направи Пленковиќ (ФОТО)

Претседателката на Хрватска која стана планетарен хит за време на Светското првенство во Русија ја загрижи нацијата. Откако Колинда...
Познати

За време на СП ја засака цела нација, сега удри по неа: Писмото на Колинда по повод смртта на Оливер ја дигна Хрватска на нозе

Претседателката на Хрватска која стана симбол на СП во Русија и миленичка на целата нација сега е на мета на целата нација. Имено таа...
Познати

Ќе подзинете од проѕирната вода и погледот- еве каде Колинда по Мундијалот во Русија ќе летува со семејството (ФОТО)

Откако стана мега ѕвезда во светски рамки за време на Светското првенство во Русија хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ...
Познати

Светот ја засака за време на СП, а сега удри по Колинда: Овој детаљ хрватската претседателка го украде од Меланија Трамп (ФОТО)

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ во својот претседателски дом го угости израелскиот претседател Рувен Ривлин...
Занимливости

На СП привлече внимание прегрнувајќи ги сите фудбалери, но по овој поздрав со претседателот на Словенија стана незаменлива (ФОТО)

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ одлучила да продолжи со својата мала традиција и да го прегрне за време на посетата,...