Колинда Грабар Китаровиќ

Пронајдени се 75 резултати на тема „Колинда Грабар Китаровиќ“
Познати

Кога ќе дознаете колку заработува ќе се онесвестите: Ќерката на Колинда доби стипендија на Харвард повисока од нејзината плата

Ќерката на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ, 18-годишната Катарина Китаровиќ, ќе студира во САД и е примена на четири...
Познати

Колинда го следи светскиот тренд- се појави во кошула „P*ssy Bows“ и предизвика лавина коментари за нејзиниот изглед и годините (ФОТО)

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ овие денови е на службено патување во Канада каде покрај многуте средби се сретна...
Фудбал

Очајна и тажна: Колинда жестоко навиваше за фудбалерите, па покажа како вистински се плаче за репрезентацијата! (ФОТО)

Меѓу 1.500-те навивачи на Хрватска за време на квалификацискиот меч помеѓу Унгарија и Хрватска вчеравечер во Будимпешта беше и претседателката...
Познати

Колинда штеди пари на облека: Хрватската претседателка повторно стана хит на интернет со оваа гардероба извадена од стар орман (ФОТО)

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ која стана вистински хит на Светското првенство во фудбал во Русија минатото...
Познати

Поранешниот на Розга никако да се одлепи од русокоси: Стјепан во прегратки на Колинда, но фановите се згрозија од тоа како ја нарече (ФОТО)

Музичарот Стјепан Хаусер, кој кон крајот на минатата година одлучил да се раздели со Лука Шулиќ, го чека уште една напорна турнеја. Тоа...
Познати

Кога ќе се насмеат како да се сестри близначки: Светот ја пронајде двојничката на Колинда која е вистинска убавица (ФОТО)

Популарноста на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ расте од ден на ден се повеќе. За време на Светското првенство во...
Познати

Светот со нетрпение ја очекува на трибините, упатените ја открија причината: Еве зошто Колинда не ги поддржува ракометарите (ФОТО)

Хрватската јавност со нетрпение очекува вистинска поддршка од трибините на нивната ракометна репрезентација на Светското првенство...
Познати

Семејството го крие далеку од очите на јавноста, но сите зборуваат за нејзината ќерка- Повредена миленичката на Колинда (ФОТО)

Ќерката на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ нема да учествува на натпреварот по уметничко лизгање „Златна пируета“...
Познати

Хрватите порачаа, гасете интернет: Колинда влезе во албумот со сликички на ФИФА откако ја втурна главата зад Модриќ (ФОТО)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ повторно најде начин да биде во центарот на вниманието и влезе во историјата на...
Познати

Ќе беше чудо ако не се појавеше во соблекувалната: Колинда со алкохол го прослави освојувањето на Дејвис купот (ФОТО)

По освојување на Дејвис Купот играчите прославија во друштво на претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ. Медиумите и...
Познати

Кога се заедно Твитер гори: Колинда и Макрон повторно се сретнаа на дожд, а од нејзините високи потпетици ќе се смеете со солзи (ФОТО)

По повод одбележувањето на 100 годишнината од крајот на првата светска војна францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга...