колега

Пронајдени се 7 резултати на тема „колега“
Хроника

Кавадарчанец измамен од свој колега – му ја побарал личната карта, здравствената книшка и мобилниот телефон и си подигнал кредит!

Кавадарчанец пријавил во полиција дека колега од работа земал кредит во негово име, добил и закани по живот од блиски на колегата Кавадарчанец...
Занимливости

Колега му се жалел дека девојка му се здебелила, не се средува и не работи: „Појдов кај нив дома, па имав што да видам!“

Маж со сите го споделил она што му го раскажал колега за својата девојка, која на крајот и самиот ја видел. Имено, колегата зборувал дека...
Познати

Силвестер Сталоне со емотивна видео порака до неговиот колега кој поради коронавирусот му ја ампутираа ногата, а вчера се разбуди од кома

Силвестер Сталоне упати емотивна видео-порака кон неговиот колега, бродвејскиот глумец Ник Кордеро, кој неколку недели се бори со коронавирусот. Главната...