Коле Чашуле

Пронајдени се 18 резултати на тема „Коле Чашуле“
Вести

Чашуле: Поради лошиот однос на власта и МОН талентите си одат од Македонија, а врз матурантите се врши невиден притисок

Коле Чашуле вчера во емисијата „Седмица“ говореше за детето талент по математика кое не доби од МОН награда бидејќи не бил средношколец. -Не...
Вести

Чашуле за протестите за „Монструм”: Револтот не треба да биде против обвинителството, судот или Фетаи- барајте ја правдата од Заев, тој ви кажуваше дека невини луѓе лежат во затвор и ветуваше поинаква вистина

Новинарот на ТВ Алфа, Коле Чашуле во својата емисија „Седмица” околу протестите за случајот „Монструм”, истакна дека револтот не...
Вести

Чашуле: Да не се премиерите на соседните држави нема да знаеме што ни се случува по дома, поради неспособноста на Филипче и Заев останавме без вакцини

„Од некаде 1.000 заразени дневно паднавме на бројка од под 500, тоа е одличен показател, да издржиме вака уште месец – два па со вакцинацијата...
Вести

Чашуле: Екс специјалната јавна обвинителка Фетаи преку својата уста ја симна маската на актуелниот премиер Заев

Коле Чашуле, во синоќешната емисија „ Седница со Коле Чашуле“ зборуваше за случајот „Монструм“. -Миленичката на шарената револуција,...
Вести

Чашуле: Заев нема допир за реалноста, умислен дека е месија и го чека специјално место меѓу светците, крајот му се испорача со интервјуто за БГНЕС

Мора да му се застане на патот на Зоран Заев. Тоа што почна во 2017-тата година од неговото доаѓање на власт, односно распродажбата на се...
Вести

Чашуле: Замислете, ЈО се прогласи за ненадлежно во аферата “Лепливи раце”, каде од авион се гледа дека директорот на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев зема пари на рака

Боки реши да отвори душа. Така упицанет и во свој стил го однесоа во обвинителството каде поднесе неколку кривични пријави и против...
Вести

„Седмица“: По серијата добрососедски извинувања на Заев, директна порака од Атина и Софија: Во договорите никој не признал македонска нација и јазик

По серијата добрососедски извинувања на премиерот Зоран Заев, директна порака од Атина и Софија: Во договорите никој не признал македонска...