Коле Чашуле

Пронајдени се 6 резултати на тема „Коле Чашуле“
Вести

Чашуле: Замислете, ЈО се прогласи за ненадлежно во аферата “Лепливи раце”, каде од авион се гледа дека директорот на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев зема пари на рака

Боки реши да отвори душа. Така упицанет и во свој стил го однесоа во обвинителството каде поднесе неколку кривични пријави и против...
Вести

„Седмица“: По серијата добрососедски извинувања на Заев, директна порака од Атина и Софија: Во договорите никој не признал македонска нација и јазик

По серијата добрососедски извинувања на премиерот Зоран Заев, директна порака од Атина и Софија: Во договорите никој не признал македонска...