коктел

Пронајдени се 7 резултати на тема „коктел“
Вести

Дали „коктелот“ против коронавирусот ќе му донесе светска слава или крај на кариерата на овој „арогантен“ вирусолог?

Човекот кој прв ја тестираше комбинацијата хидроксиклороквин – азитромицин, професорот Дидие Раул од Марсеј, за две недели би можел...
Храна и пијалаци

Коктел од традиционална македонска ракија се подготвува во бар во Австралија- можете и вие дома да го направите (ВИДЕО)

Еден австралијански ресторан ги изненади своите посетители откако на мените овој месец најавија македонски пијалаци и храна. На Фејсбук...