кочо анѓшев

Пронајдени се 5 резултати на тема „кочо анѓшев“
Вести

Јовановиќ: Анѓушев бил член на Советот за фискални мерки за Ковид-19, а неговата фирма добила над 100 илјади евра државна помош

Кочо Анѓушев член на Советот за фискални мерки за Ковид19, советодавно тело на министерката за финансии, објани на својот Фејсбук профил...
Вести

Вработените од „Еурокомпозит“ поставија шатори пред Владата и започнаа протест- Анѓушев со закана до вработените да го прифатат неговиот предлог

Вработените од „Еурокомпизит “ кои бараат еднаш за секогаш веќе владата да го реши прашањето со нивните плати излегоа на протест пред...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: На Македонија и се случува економски геноцид, економска катастрофа во режија на Заев, Тевдовски и Анѓушев

Република Македонија на чело со СДСМ е пред економски колапс. Граѓаните живеат се потешко, а СДСМ им порачува на сиромашните дека повисоките...