кочани

Пронајдени се 96 резултати на тема „кочани“
Вести

Мизрахи: Потребна е стандардна процедура за да реагираме во случаи како со 11-годишното бремено девојче од Кочани

По доставена претставка до Министерство за труд и социјална политика, денеска дојдовме во Берово заедно со инспекција од МТСП за вонреден...
Општини

Вечерва загаденоста во Кочани ги надминува сите граници- власите и оваа зима ќе останат глуви на барањата на граѓаните за почист воздух (ФОТО)

Загаденоста во Македонија веќе со месеци ги мачи граѓаните, а властите речиси никаде да не преземаат ништо. Истото се случува речиси...
Општини

Граѓаните на Кочани се само организираат: Протест за чист воздух овој викенд во градскиот парк во Кочани (ФОТО)

Самоорганизирана група на граѓани кои се нарекуваат “Граѓанска иницијатива за чист воздух” од Кочани за во сабота 9-ти Ноември со почеток...