коце трајановски

Пронајдени се 85 резултати на тема „коце трајановски“
Скопје

Трајановски: Забавниот парк може да работи следново лето 2022 година, а граѓаните да уживаат во неговото користење после четири изгубени години

Честитки до Град Скопје кој на последната седница на советот донесе одлука да се продожи со изградба на Забавниот Парк во Скопје. Додека...
Вести

Трајановски: Македонија со СДСМ е во застој, затоа да се избориме за победа на ВМРО-ДПМНЕ да се подобрат условите за живот

Локалната самоуправа е многу значајна во развојот на една држава, Европа се темели на локален и регионален развој, за жал кај нас не...
Скопје

Коце Трајановски со поддршка за Данела Арсовска: Ќе работи за интересите на скопјани со што ќе престане четиригодишната стагнација и уништување

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски, даде јавна поддршка за кандидатот за градоначалник Данела Арсовска. -Со...
Вести

Трајановски: Престанете да ја дефокусирате јавноста и ставете го Штабот за заштита и спасување на Град Скопје во мобилна состојба

Денеска читам уште една клевета кон мене односно, Коце бил крив за ниската плата на пожарникарите. Претходната клевета беше кога Шилегов...
Вести

Трајановски: Според закон градоначалникот на Скопје формира Градски штаб за заштита и спасување притоа тој е командант и назначува началник и неколку помошници

Поранешниот градоначалник на градот Скопје Коце Трајановски преку статус на Фејсбук пишува дека градоначалникот на Скопје формира...
Вести

Трајановски: МАКЕДОНИЈА гори, а одговорните си тераат прослави, па тек по реакциите на јавноста на полноќ се мобилизираат

Како човек што бил градоначалник на општина, на главен град, Претседател на ЗЕЛС и претставник на граѓаните во законодавниот дом точно...
Скопје

Трајановски: Во двата мандати ги решив најцрните сообраќајни точки преку изградба на 8 кружни текови во Скопје- се зголеми безбедноста, се намалија гужвата и штетните гасови

Во текот на двата мандати како градоначалник на Скопје ги решив најцрните сообраќајни точки преку изградба на 8 кружни текови, со што...
Вести

Трајановски: Шилегов го заврши она што му е полесно пред избори, мега проектот фаќа прашина низ градските фиоки, а на скопјани им остави агонија од зголемениот сообраќаен хаос

Поранешниот градоначалник на градот Скопје Коце Трајановски птреку статус на Фејсбук пишува дека скопјани денеска добија уште еден...
Скопје

Трајановски: Барем вода да пуштевте да не ви се исушеше тревата во парк „Мичурин“ и така на скопјани им воведовте нова давачка

На трасата на булевар Крушевска Република направивте зелена површина. Парк „Мичурин“ го нарековте. Барем вода да пуштевте да не ви...
Вести

Трајановски: Со СДСМ на власт општините и јавните претпријатија тонат во долгови, ВМРО-ДПМНЕ се грижи за општественото добро и ќе изгради силни и развиени европски општини

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на вечерашната трибина за локална самоуправа во Гази Баба, истакна дека...
Скопје

После 3,5 години чекање Шилегов во употреба го пушти готовиот булевар Босна и Херцеговина кој му го остави Коце Трајановски

После 3,5 години чекање, на комплетно готов проект кој му го оставив, вчера Петре Шилегов го пушти во употреба булеварот Босна и Херцеговина....
Скопје

Трајановски: Целта секогаш ми била да се обезбеди квалитетна противпожарна заштита на Град Скопје- еве што се е направено

Деновиве сме сведоци на набавката на веројатно најскапото противпожарно возило во Европа со скала долга 42 метра. На една од пресс конференциите...