коалиција

Пронајдени се 21 резултати на тема „коалиција“
Вести

Пренџов: Синоќешната дебата на кандидатите за градоначалник на Скопје на виделина го извади “коалициониот капацитет” на СДСМ, за еден час се сруши како кула од карти

Синоќешната дебата на кандидатите за градоначалник на Скопје, на виделина го извади “коалициониот капацитет” на СДСМ, пишува на социјалната...
Вести

Димовски: Собраниското мнозинство го отфрли предлогот на коалицијата за „Обнова на Македонија“ за состојбата за откупот на тутунот од реколта 2020/2021

Толку за наводната грижа за тутунопроизводителите!, пишува претеникот Лјупчо Димовски. За да не се слушне гласот на вистината, таканареченото...