книга

Пронајдени се 79 резултати на тема „книга“
Култура

Промовирана книгата „Хрватски театарски актери и режисери што работеле во Македонија од 1913 до 1941 година“

Во Тетово се одржа промоција на книгата „Хрватски театарски актери и режисери што работеле во Македонија од 1913 до 1941 година“ на авторот...
Познати

Нова книга открива детали за Меган Маркл: Вработените ја нарекувале „шефица од пеколот“, еве како се однесувала кон нив

На 6 октомври во Велика Британија ќе биде објавена ова книга за кралското семејство „Дворјани: Скриена моќ зад круната“ во која авторката...
Култура

Објавена книгата „Научната фантастика во македонската книжевност за деца и млади“ од Јованка Денкова

Книгата „Научната фантастика во македонската книжевност за деца и млади“ на Јованка Денкова деновиве е објавена од „Македоника литера“. Како...