клинички центар

Пронајдени се 111 резултати на тема „клинички центар“
Регион

СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ ХРВАТСКА: Постојат сомневања за случаи на трговија со органи во Клиничкиот болнички центар Загреб

Хрватското Министерство за здравство привремено ја забрани програмата за трансплантација на бубрези меѓу живи и несродни лица во Клиничкиот...
Вести

Досега требаше да биде изграден, а власта уште размислува за локацијата на Клинички центар: Ѓорче Петров, Илинден или друг дел од Скопје?

Клиничкиот центар е проект за кој се зборува веќе 17 години. Од првата недела кога стапив на функцијата кажав дека едно од можните решенија...
Вести

Зафировски:Заев и Филипче да кажат дали праќале луѓе да договараат провизии за изградба на Клинички и каде требало да завршат парите?

Има се повеќе информации дека блиски луѓе до Зоран Заев и Венко Филипче пред година ипол биле во една европска престолнина, каде се сретнале...
Вести

Зафировски: Србија покрај клиничкиот, прави и дисперзиран здравствен систем, само Филипче и Заев градат ист клинички за повеќе од половина милијарди евра

Владата на СДСМ, предводена од Зоран Заев и Венко Филипче е во нов поход по провизии. За новиот клинички центар што го планираат немаат...
Вести

„Наместо 5% раст секоја година, имаме 0.7% раст за 4 години, клинички од пола милијарда три пати поскап од тој во Србија, и земјоделци без земја“

Четири години СДСМ, четири години неуспеси. Од ветените 5% раст на БДП секоја година добивме 0.7% за четири години, и промашен даночен систем...
Вести

Лазов: Планираниот клинички центар во Србија е ист како оној во Македонија, разликата е што овој ветуван од Заев и Филипче е 4 пати поскап

Владата предводена од СДСМ ги лаже граѓаните дека ќе изгради нов клинички центар во Скопје. Владата подготови само физибилити студија...
Вести

„Разликата во клиничкиот во Србија и оној на Заев и Филипче е во 400 милиони евра кои тие ќе ги стават во џеб“ – обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Најкорумпираната Влада во Европа предводена од Зоран Заев и неговиот министер за здравство Венко Филипче сакаат да направат нов криминал...