клиничка смрт

Пронајдени се 5 резултати на тема „клиничка смрт“
Живот и стил

Била мртва 27 минути, а кога се вратила во живот напишала само едно нешто- нејзината внука ги истетовирала тие зборови (ФОТО)

Тина Хајнс била клинички мртва 27 минути, па откако се вратила во живот, побарала пенкало и хартија… Напишала само едно нешто: „Тоа постои”. Кога...
Занимливости

Холандски кардиолог истражувал искуства на клиничка смрт, а цртеж на шестгодишно девојче го шокирал (ВИДЕО)

Холандскиот кардиолог Пим ван Ломел пред неколку години во Минхен ги претстави новите сознанија за искуството со блиска смрт, т.н. клиничка...