клаудио маркизио

Пронајдени се 6 резултати на тема „клаудио маркизио“
Фудбал

Легендата на Јувентус емотивно се прости од својот клуб: Не можам да престанам да ја гледам оваа фотографија… (ФОТО)

Довчерашниот играч од средниот на Јувентус и италијански репрезентативец Клаудио Маркизио го напушти клубот каде го помина целиот...