ќафасан

Пронајдени се 13 резултати на тема „ќафасан“
Хроника

Тешка сообраќајка близу „Ќафасан“ попладнево: Се судриле три возила, четири Македонки со повреди завршија во болница

Во сообраќајка која попладнево се случила во близина граничниот премин „Ќафасан“, на македонско- албанската граница, од албанска страна,...