кит

Пронајдени се 12 резултати на тема „кит“
Занимливости

Жена го сними моментот кога кит ѝ го голта кајакот: Се најдов во устата на чудовиштето, мислев дека сум мртва (ВИДЕО)

Џули Максорли и Лиз Котриел за малку ќе беа убиени во понеделникот во Калифорнија кога кит го проголта нивниот кајак. Две жени не беа...