Кирил Пецаков

Пронајдени се 80 резултати на тема „Кирил Пецаков“
Општини

Пецаков: Излезете масовно на 31 октомври, за да ставиме крај на злото кое надвиснало над Македонија со Заев, и да тргнеме кон нова иднина за Охрид

Измината е од прилика веќе една недела каде што со несмален интензитет и буквално енергија која што ја поседуваме. Одиме по граѓаните,...
Општини

Пецаков: Ќе работам за охриѓани, јас и не знам поинаку- за подобар живот, да веруваме во себе, да се избориме за иднината

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за...
Општини

Пецаков: Поставување фотоволтаични панели за заштита на животната средина и намалени трошоци за електрична енергија

Квалитетно изработената урбанистичко-планска документација овозможува заштита и унапредување на животната средина, а пак уредувањето...
Вести

„Коалиција на Екипкани“ ги повикува Египкани во вториот круг да ги подржат Пецаков за Охрид и Тозиески за Ресен

Претставниците на Неформалната граѓанска иницијатива ,,Коалиција на Египќаните,, потпишаа Меморандум за соработка со претседателот...
Општини

Пецаков: Непринципиелните коалиции во Охрид со 500 дивоградби, несредување на плажите и депониите го создадоа проблемот со УНЕСКО, ние имаме план за 365 дена туризам во Охрид

Кирил Пецаков, кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Охрид утрово во гостување на „Утрински брифинг“ во Слободна ТВ...
Општини

Кирил Пецаков положи цвеќе пред спомениците на македонсктие предци и упати честитка по повод денешниот празник (ФОТО)

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Охрид, Кирил Пецаков денеска положи цвеќе пред спомениците на македонските предци...
Општини

Интервју со Пецаков: Ќе направиме реконструкција на плоштадот Крушевска република, велосипедска патека Охрид – Свети Стефан, реконструкција на булеварот Македонски просветители

Колку проекти се планирани за вашата општина? Нашата визија за развој на градот ја направивме заедно со граѓаните под мотото „Биди...
Општини

Пецаков: Содаваме нова иднина- потребна е ревитализација на Студенчишко блато, ќе се изгради мултифункционално игралиште и ново училиште

Немаме никаков отчет од ова што е правено до сега во општина Охрид, затоа кога ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде на власт по 17 октомври ќе се смени сликата...
Општини

Пецаков: Суштински што треба да се направи за Охридското Езеро и живиот свет во него е да се стави во функција колекторот на целото подрачје

Кандидатот за градоначалник за општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Пецаков во дебатната емисија на Телевизија 24 истакна низа проекти...
Општини

Пецаков: Уредувањето на плажите покрај Охридското езеро беа најгорливиот проблем ова лето, и немаше турист кој не се пожали

Факт е дека уредувањето на плажите беше еден од најгорливите проблеми ова лето за кои што имавме забелешки, буквално од секој еден турист...
Општини

Пецаков: Создаваме нова иднина за Охрид, обнова на плоштадите „Св. Климент Охридски“ и „Крушевска република“

Охрид, старото градско јадро и околните населби мора да се развиваат, но урбанизацијата мора да ги следи позитивните законски прописи,...