кирил миновски

Пронајдени се 7 резултати на тема „кирил миновски“
Вести

Записник од состанокот открива дека Владата е фатена како шири лажни вести: Пешевски, Миновски, Мизо давале совети

Поранешниот вицепремиер во Владата на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Пешевски, не е дел од моето советодавното тело, вели денес на вицепремиерот...
Економија

Миновски: Не смее да има намалување на платите, едно од суштествените прашања за надминување на економската криза е стимулирање на потрошувачката

Во вчерашната емисија “Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија на тема “Ќе ја распадне ли коронавирусот македонската економија”,...
Економија

Миновски: Оваа влада има отсуство на јасна визија и стратегија во која насока да се движи македонската еконoмија

Поранешниот министер за финасии од владата на ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Миновски во своето гостување во емисијата„Отворено“ на Алфа истакна...