кирил миноски

Пронајдени се 9 резултати на тема „кирил миноски“
Вести

Миноски: 2-3 недели пред кризата ни кажуваа дека економијата ни е сјајна и дека имаме ликвиден буџет, сега државната каса е празна

Поранешниот министер за финансии и поранешен директор на УЈП, Кирил Миноски во вечерашната емисија „Клик Плус“ на Тв21 истакна дека...
Вести

Македонија станува единствена земја во светот која наместо да им помага на домаќинствата, истите дополнително ги оптоварува

Додека нафтата на светско ниво е под минусот, Владата предводена од СДСМ удира по грбот на народот и ја зголемуваат акцизата. Владата...