кирил божиновски

Пронајдени се 33 резултати на тема „кирил божиновски“
Вести

Јанакиески и Божиновски во понеделник ќе бараат укинување на притворот, адвокатот Миланов вели дека власта преку судот се изживува со нив

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс генералниот секретар на Владата, Кирил Божиновски во понеделник на...
Вести

Стоилковски: Правдањето на СЈО покажува колку е политичка и неоснована одлуката за притвор на Јанакиески и Божиновски

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа...
Вести

Власта води политички прогон, обвинителството штанца исти решенија: Собирале информации за Јанакиески, па ги ископираа за Божиновски?!

Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски знаеле за движењето на поранешниот премиер Никола Груевски?...
Вести

„Република“: Политички прогон на дело – Со препишано решение базирано на фабрикувана белешка изречен притвор и за Божиновски

Бесно обвинителство исти решенија штанца. Никога Груевски избега – другите ќе ги апсиме, па макар и со копи-пејст решение за притвор....