кирил божиновски

Пронајдени се 33 резултати на тема „кирил божиновски“
Вести

Миланов: За Јанакиески и Божиновски има правосилни одлуки да бидат во притвор и мерки на претпазливост, тоа по закон не е дозволено

КУРИР побара коментар од адвокатот Еленко Миланов за одлуката екс-министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот генерален...
Вести

„Стоп за политичкиот прогон“: По којзнае кој пат судството ја пропушти шансата да се издигне над политичките игри и да суди во согласност на закон

Граѓанската иницијатива стоп за политичкиот прогон во република Македонија изразува длабоко разочарување и незадоволство од одлуката...
Вести

Стоилковски: Одлуката на Апелација за притворот на Јанакиески и Божиновски очекуваме да биде донесена врз база на факти

Како што и неколку пати досега на овие прес конференции од ВМРО-ДПМНЕ имаме посочувано, одлуката за притвор на Јанакиески и Божиновски...
Вести

Стоилковски: Апелација да ги земе предвид фактите на одбраната на Јанакиески и Божиноски и да ги отфрли одлуките за притвор

Апелациониот суд утре мора да ги земе предвид фактите на одбраната на Миле Јанакиески и Кирил Божиноски, и да донесе решение во кое ќе...