Киријакос Мицотакис

Пронајдени се 19 резултати на тема „Киријакос Мицотакис“
Регион

Мицотакис: Инцидентот со пукањето и смртта на етнички Грк остави многу празнини и турбулентни точки, треба да бидат разјаснети од албанските власти

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија Нова Демократија, Киријакос Мицотакис, изјави дека убиството што се случи на 28 октомври...