кинеска нова година

Пронајдени се 7 резултати на тема „кинеска нова година“
Хороскоп

Денеска се прославува кинеската Нова година – кинескиот хороскоп носи особено голем пресврт во љубовта за луѓето родени во овој знак

Сите очи се вперени во 2022 година со надеж дека ќе биде подобра од 2021 година Стаорец (родени 2020, 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948, 1936, 1924) Родените во...
Занимливости

Денес започнува кинеската нова година: Испочитувајте го овој обичај за да ја привлечете среќата и богатството во домот

Околу 17 часот по локално време, пристигнува кинеската Нова Година, која треба да се „поздрави“ со овој ритуал. Кој ќе заборави да го...