Ким Џонг-ун

Пронајдени се 96 резултати на тема „Ким Џонг-ун“
Занимливости

Ѝ го избришал минатото, трпи орг*и… Сопругата на Ким Џонг – Ун е убавица, а ова е нејзината животна приказна

На првата дама на Северна Кореја, очигледно дека не ѝ цветаат ружи со Ким Џонг-Ун, наведуваат светските медиуми. Лидерот на Северна Кореја...
Вести

Што се случува во Северна Кореја: Светските медиуми веќе ја пренесоа веста за Ким Џонг-Ун во стаклен ковчег (ФОТО)

По разните шпекулации за здравствената состојба на лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-Ун, кои отидоа дотаму и дека Ким починал по операција...
Вести

Светот шпекулираше дека е во кома и дека имал операција на срцето- цела нација е во солзи откако го прочита овој наслов во весниците!

Додека светот ги следи информациите за здравствената состојба на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, државниот весник „Родонг шинмун“...