килограми

Пронајдени се 34 резултати на тема „килограми“
Храна и пијалаци

ЧЕТИРИ трикови за вечера кои ќе ви помогнат да не се здебелите: Лесно се следат и ќе се чувствувате подобро следното утро!

Кога сме уморни од деловни обврски и готвење, излегувањето на вечера или нарачувањето храна преку достава звучи како одлична идеја. Но,...
Храна и пијалаци

ГИ СИМНУВА КИЛОГРАМИТЕ И ГО НАМАЛУВА ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Палента направена на овој начин има поинакво и поздраво дејство на организмот

Пченкарното брашно или гризот позитивно делуваат на целокупното човеково здравје. Палентата не содржи глутен и се препорачува за сите...
Живот и стил

Од дебелина не можела да се движи, докторите имале страшни прогнози: Денес нема да верувате дека ова е истата личност (ФОТО)

Амбер Рахди имала само 23 години кога лекарите и рекле дека нема да доживее 30 години ако не преземе нешто со својата тежина. Во тоа време...
Живот и стил

Момчето ја остави поради вишокот на килограми, па му се освети: Оваа убавица сега е девојка која тој не може да ја има (ФОТО)

Оваа девојка имала околу 137 килограми кога нејзиното момче ја понижи и ја оставил поради прекумерна тежина. Таа по раскинувањето решила...
Познати

Беше слатка девојка, а потоа се деформираше: Пејачката претера со операциите, а тврди дека само се здебелила (ФОТО)

Пејачката Александра Младеновиќ неодамна беше критикувана за својот изглед, а сега реши да одговори на сите кои и испратија негативни...