кичево-гостивар

Пронајдени се 5 резултати на тема „кичево-гостивар“
Вести

Детали за железничката несреќа: Воз удрил во карпа и излетал од шините, во прекин сообраќај на пругата Кичево-Гостивар (ФОТО)

Патничкиот воз кој сообраќа на линијата Кичево-Скопје изутринава удрил во карпа која најверојатно паднала на шините во близина на селата...