Кејт Мари Брнз

Пронајдени се 13 резултати на тема „Кејт Мари Брнз“
Вести

Брнз: Направете го првиот чекор, а потоа на преговарачка маса имате различни избори ако вашите забелешки не се земаат предвид

Американската амбасадорка Кејт Мари Брнз денеска го пренесе охрабрувањето на САД до Северна Македонија да подолжи по патот на евроатлантските...
Вести

Средба Грковска – Брнз: САД дава целосна поддршка во процесот на дигитална трансформација на општеството, тоа е предуслов за отчетни и ефикасни институции

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење Славица Грковска денеска оствари средба со амбасадорката...