казнети возачи

Пронајдени се 27 резултати на тема „казнети возачи“
Хроника

МВР „коси“ низ целата земја – казнува возачи на секој чекор за да го полни празниот буџет на Спасовски, еве колку се казнети само вчера

Во текот на вчерашниот ден (13.08.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република...
Хроника

За шест месеци од 2021 година во Тетово санкционирани 801 лице за управување на возилата без положен возачки испит и валидна дозвола

Во првите шест месеци од оваа 2021 година на поширокото тетовско подрачје, полициските службеници на тетовската Полициска станица за...
Хроника

Полицијата казни 74 возачи на автопатот Гевгелија – Куманово: Еве колку возачи возеле со над 70 километри на час над дозволената брзина

Во текот на вчерашниот ден (05.03.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола...