казино

Пронајдени се 68 резултати на тема „казино“
Вести

Само во Македонија: Судот во Неготино отвори казино, криминалците и судиите ќе можат под исти кров да се коцкаат (ФОТО)

На социјалните мрежи веќе со денови се вртат хит фотографии од Неготино, особено од Основниот суд во истиот град. Имено во Неготино до...
Хроника

Се коцкале во казино во Струга, па се заканувале на вработените да им дадат кредити- изнудиле дури 175 илјади денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Ѓ.Л. (32) и К.В. (32), двајцата од с.Велешта, струшко,...
Хроника

Тргнале по кражба на пари, но украле и нешто друго- еве што одзеле две лица од казино на граничениот премин Блаце

Утрово 04.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на магистралниот пат Скопје – Граничен премин „Блаце“ две лица со заканa...