католички божиќ

Пронајдени се 22 резултати на тема „католички божиќ“
Вести

Мицкоски со честитка по повод католички Божиќ: Ова е празник кој не потсетува на христијанските вредности на хуманост и подадена рака кон своите ближни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати честитка до сите христијани кои го прославуваат католичкиот Божиќ. Честитката ви...
Вести

Честитка од претседателот Пендаровски до христијанските верници кои го прославуваат Божиќ според Грегоријанскиот календар

Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Христовото Раѓање – Божиќ, упати честитка до д-р Киро Стојанов,...