катимерини

Пронајдени се 23 резултати на тема „катимерини“
Регион

„Катимерини“: СОС план на грчката Влада за заштеда на енергија со намалување на осветлувањето на јавните места

Намалување на уличното осветлување и исклучување на светлата во три часот наутро на археолошките локалитети и историските споменици,...
Регион

Катимерини: Корупциски скандал во Грција- Дали е злоупотребена истрага врз пратеници за да се „мотивираат“ да гласаат за Преспанскиот договор?

Обвинителството на грчкиот Врховен суд во петокот ги испратил до парламентот досиејата за тековната истрага за постапување со случајот...
Вести

„Катимерини“ најавува предвремени избори во Македонија: Во случај договорот да биде отфрлен, Заев не може да го направи следниот чекор

Годинава ќе заврши без да биде потребно грчката страна да направи апсолутно никаков чекор, пишува грчкиот весник „Катимерини“ во анализата...