катедрала

Пронајдени се 11 резултати на тема „катедрала“
Вести

Шокантни докази за пожарот: Противпожарниот аларм се вклучил два пати, но веќе било доцна- еве кој е виновен за хаваријата!

Досега се сослушани околу 30 лица во врска со синоќешниот пожар во катедралата Нотр Дам, соопшти претставник на париското правосудство....
Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Се урна симболот на француската престолнина која го зафати пожар- катедралата Нотр Дам пеплоса! (ВИДЕО)

Париската црква Нотр-Дам, симбол на француската престолнина, попладнево ја зафати пожар. Пожарникарските екипи се на терен, а засега...