катедрала дуомо

Пронајдени се 4 резултати на тема „катедрала дуомо“
Занимливости

Тажна слика утрово во Милано: Бисерот на градот е празен, туристите веќе со месеци немаат стапнато тука поради пандемијата (ВО ЖИВО)

Сигурно многумина се прашуваат како ли изгледаат едни од најпознатите туристички атракции во Европа откако е воведена забраната за...