катастрофа

Пронајдени се 9 резултати на тема „катастрофа“
Регион

Доколку планирате одмор во Грција ова мора да го знаете: Прогласен највисок степен на опасност, повторно и се заканува катастрофа!

Пожарникари, полиција, војската заеднички патролираат на целата територија на Грција. -После страшното невреме постои закана од нова...
Вести

Срушениот мост затрупа автомобили и луѓе: Морничави снимки од воздух од катастрофата во Џенова (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Во близина на Џенова денеска се сруши надвозник кој е дел од автопат, а официјалните лица тврдат дека има повеќе мртви е дека е можна...
Занимливости

Момче само сакало да и помогне на девојката да се паркира, но откако таа нагло дала гас настанала катастрофа (ВИДЕО)

Едно момче од Виетнам сакало да и помогне на една девојка полесно да се паркира, но набрзо зажалило зошто таа по грешка притиснала гас...
Економија

Македонија на дното на Европа и регионот по раст на БДП во првиот квартал, македонската економија пред катастрофа

Според најновите податоци на Државен завод за статистика Македонија во првиот квартал има раст на БДП само од 0,1 %. Ова е катастрофално...