катар

Пронајдени се 25 резултати на тема „катар“
Фудбал

Катар вклучен во европските квалификации за СП 2022, ќе одигра пријателски натпревари со репрезентациите од А-групата

Фудбалскиот сојуз на Катар објави дека репрезентацијата на земјата ќе учествува во европските квалификации за СП 2022 надвор од конкуренција. Катар...