карти

Пронајдени се 8 резултати на тема „карти“
Вести

Од денеска уште три локации во Скопје за подигнување бесплатни билети за литургијата со папата, но и два дена бесплатен паркинг

Освен во католичките парохии во државата, сите заинтересирани граѓани за присуство на централниот настан на 7 мај, света литургија на...
Занимливости

Откако ќе го погледнете неговиот настап ќе останете без зборови: Тој е најдобриот магионичар на талент шоу (ВИДЕО)

Шин Лим е магионичар кој успеа со трикови со карти да ја воодушеви публиката и жирито на „Америка има талент“. Сите остануваат без зборови...